Časté dotazy

Má Escalate stejný vliv na zdraví než klasické energy drinky?

Nemá. Energetické nápoje při nadměrné konzumaci mohou přinášet mnoho potenciálních zdravotních problémů, zvláště konzumují-li se v kombinaci s alkoholem. Díky svému vysokému obsahu cukru jsou i příčinou nadváhy.

Hrozí mi při pití Escalate, že přiberu?

Ze samotné konzumace nápoje Escalate určitě nepřiberete. Zatímco běžné energy drinky jsou velmi kalorické – obsahují několik kostek cukru, jedna dávka Escalate obsahuje pouze 2 kalorie. Nezpůsobuje ani zvýšení hladiny krevního cukru.

Jak mám správně používat Escalate?

  1. Odstraňte bezpečnostní pojistku
  2. Zatlačte pístek
  3. Lehce zmáčkněte láhev (zhruba 5x).
  4. Důkladně protřepejte
  5. Vypijte.
  6. Naplňte vodou a opakujte kroky 2 až 6

(video návod)

Díky čemu je Escalate šetrný k přírodě?

V jednom víčku jsou 3 nápojové koncentráty a víčka jsou vyměnitelná. Stačí si nápoj nadávkovat a pak jednoduše doplnit láhev pitnou vodou a nasadit další víčko. Používáním Escalate výrazně snížíte svou produkci plastového odpadu. Navíc samotná láhev je tvořena z ECO 50% rPET. Snižováním produkce odpadu dochází ke snižování tzv. uhlíkové stopy – množství CO2 vypouštěného do atmosféry.

Co znamená ECO 50% rPET?

Znamená to, že láhev Escalate je vyrobena z 50 % z recyklovaného plastu.

Od kolika let můžu Escalate pít?

Escalate nedoporučujeme mladším 16 let. Obsahuje silné bylinné extrakty a kofein, který je přirozenou součástí jedné ze složek – guarany.

Jak může být Escalate ekologický, když má plastové víčko?

Ekologický přínos Escalate je zejména v tom, že díky vyměnitelným víčkům vyprodukujete mnohem méně plastu než při nákupu nových a nových nápojů. Zároveň ho pijete nejčastěji s kohoutkovou vodou. A dáte-li přednost nákupu samotných víček a pitné vodě z kohoutku, eliminujete zbytečné náklady na dopravu balené vody. Trvale pracujeme na technologických inovacích, které nám umožní množství plastu ve víčkách i lahvích Escalate dál omezit.

Můžu pít Escalate na léky proti bolesti?

S většinou běžných léků by ingredience Escalate neměly způsobovat žádné nežádoucí účinky. Nicméně nápoj obsahuje bylinné extrakty, jejichž vzájemné působení s některými léky teoreticky může mít nežádoucí vliv, a to především při překročení doporučené denní dávky nápoje. Proto čtěte příbalové informace léků, případně se poraďte v lékárně nebo se svým lékařem.

Můžu pít Escalate, když jsem těhotná nebo kojím?

Z důvodu silně účinných rostlinných extraktů, zejména ginkgo biloby, není Escalate vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy.

Dá se nápojem Escalate předávkovat?

Doporučujeme dodržovat denní dávku nápoje – maximálně 3 dávky denně, obsažené v 1 víčku.

Je možné, že si na Escalate zvyknu tak, že na mě přestane účinkovat?

Je to stejné jako u kávy, čaje nebo na trhu běžných energetických nápojů. Při zvýšené konzumaci kofeinu si tělo postupně vytváří odolnost vůči jeho účinkům. Nicméně Escalate svého účinku nedosahuje pouze množstvím kofeinu, ale v kombinaci s přírodními extrakty. Při dodržování dávkování se nemusíte obávat, že by nápoj ztrácel svůj účinek.

Můžu po vypití Escalate řídit?

Samozřejmě. Účinek Escalate Vám pomůže být za volantem bdělejší a pozornější, takže na dlouhé cesty ho velmi doporučujeme. Láhev Escalate je navíc navržena tak, aby bylo možné ji pohodlně otevřít a zavřít jednou rukou, takže je vhodná pro pohodlné pití za jízdy.

Jak mám skladovat Escalate?

Víčka skladujte v suchu a chráňte je před přímým slunečním světlem a mrazem. Láhev s rozpuštěnou dávkou nápoje můžete bez obav vložit do lednice.

Můžu láhev doplnit i perlivou vodou?

Tekutý koncentrát je určený k mísení s neperlivou vodou. U perlivé vody záleží na tom, jak silně je sycená, aby vám nápoj nevypěnil z láhve. Určitě postupujte velice obezřetně. Chuť perlivé varianty nápoje bude odlišná.

Jak dlouho vydrží Escalate umíchaný?

Předpokládáme zkonzumování připraveného nápoje během dne. Do druhého dne raději uskladněte v chladničce nebo na chladném místě. Záleží na okolních podmínkách.

Můžu pít Escalate, když mám problémy se srdcem?

V tomto případě se poraďte se svým lékařem, jaké množství kofeinu si denně můžete dovolit. Jedna dávka Escalate obsahuje průměrně 56 mg kofeinu, příchuť zelený čaj vzhledem k přítomnému extraktu ze zeleného čaje obsahuje průměrně 72 mg kofeinu. Escalate svým množství kofeinu nesplňuje legislativní podmínku, aby byl kategorizován jako nápoj s vysokým obsahem kofeinu.

Je Escalate vhodný pro vegetariány a vegany?

Ano, Escalate neobsahuje žádné živočišné produkty.

Můžu si Escalate vzít s sebou do letadla přímo do kabiny?

Sadu uzávěrů s tekutým koncentrátem a prázdnou láhev si můžete vzít do příručního zavazadla a nemusíte si na letištích kupovat drahé energetické nápoje. Sadu přibalených uzávěrů vám na palubu letadla letecká kontrola nezakáže. Escalate je zkrátka ideální cestovní nápoj, zároveň šetrný k vaší peněžence.

Kde se Escalate vyrábí?

Escalate je vyráběný v Česku společností ISOline EU, s.r.o., Římská 2135/45, 12000 Praha.

Kde si můžu Escalate koupit?

Escalate najdete v obchodních řetězcích i večerkách. Nejvýhodnější nákup ale uděláte na e-shopu ISOLINE, kde Vás při nákupu kolekce vyjde jedna dávka nápoje na méně než 10 Kč

Co s prázdnými víčky od Escalate?

Materiál víček se může recyklovat. Je tedy ideální je vyhodit do nádob určených na sběr plastů. Zpravidla jsou to žluté kontejnery.

Kolik dávek Escalate můžu maximálně za den vypít?

Doporučujeme maximálně 3 dávky denně. Přesto při koncepci nápoje byla vzata v úvahu možnost mírného překročení doporučené denní dávky, aby u zdravých lidí nezpůsobila žádné zdravotní problémy. Účinky se samozřejmě zvětšují, vypijete-li všechny dávky nárazově. Vyvarujte se však tzv. „koktejlového efektu“, způsobeného zvýšeným denním příjmem obsažených extraktů a kofeinu z jiných zdrojů.

Jaká aromata Escalate obsahuje?

Aromata obecně obsahují kombinaci ochucujících a přírodních ochucujících substancí s přídatnými látkami k technologickému zpracování a k udržení jejich požadované kvality po dobu minimální trvanlivosti.

Jak mám láhev Escalate vymývat?

Použijte vlažnou vodu a běžné (např. jar) neagresivní tekuté domácí prostředky k mytí nádobí. Nedoporučujeme mýt láhev v myčce, a to z důvodu možného odlepení etiket.

Kolik víček Escalate mohu vystřídat na jedné láhvi?

Láhev svou odolností předčí mnohé běžné PET láhve na trhu a při pití nedochází ke kontaktu úst přímo s otvorem láhve, takže víček vystřídáte hodně. Obecně doporučujeme vyměnit láhev po použití průměrně 18 náhradních víček, a to za předpokladu pravidelného vymývání vlažnou vodou s obsahem saponátu (jar) po upotřebení každého víčka. Možná však způsob vaší péče předčí naše doporučení v opakovaném použití láhve.

Musím si při pití Escalate dát pozor na potravinové alergie?

Ano, Escalate obsahuje lecitin ze sóji. Sóju společně s dalšími 13 alergeny rozlišuje evropská legislativa a výrobci potravin jsou povinni složky s obsahem některého z těchto alergenů na etiketě zvýraznit ve složení.

Potravinových alergií na některou ze složek potravin může být více, v EU se však rozlišuje pouze 14 alergenů. Vadí-li Vám jiný alergen, než je rozlišen EU pravidly (např. vanilka), určitě musíte být se svým zdravotním stavem obeznámeni a věnovat zvýšenou pozornost potravinovým etiketám.

Jak Escalate účinkuje spolu s hormonální antikoncepcí?

Při doporučeném dávkování je množství obsažených extraktů bezpečné z hlediska vlivu na účinek hormonální antikoncepce.

Je Escalate vhodný pro diabetiky?

Ano, Escalate obsahuje množství cukru, které se limitně blíží nule. Spočívá-li vaše dieta v sledování množství denního příjmu cukru, můžete být bez obav – Escalate je bez cukrů (neobsahuje fyziologicky významná množství mono-a disacharidů).

Je Escalate možné pít, když mám DNU?

Samotná nemoc není překážkou pití Escalate při doporučeném dávkování. Z hlediska užívaných léků si raději přečtěte jejich příbalové letáky nebo se poraďte v lékárně, neovlivní-li některý z extraktů účinek léku.

Odkud pochází ingredience Escalate?

Ingredience geograficky pocházejí ze tří kontinentů – Evropy (států EU), Asie a Jižní Ameriky.

Obsahuje Escalate GMO (geneticky modifikované) složky?

Žádná z deklarovaných složek Escalate není geneticky modifikovaná a ani žádná z těchto složek nebyla vyrobena z geneticky modifikované suroviny.

Je Escalate potravinou nového typu?

Ne, žádná ze složek není potravinou nového typu. Za tzv. potravinu nového typu (např. populární semínka chia) se ze zákona považuje potravina nebo složka potraviny, u které nelze doložit historii jejího použití v potravinách před 15. květnem 1997, a tedy musí projít zvláštním procesem schválení, při kterém se posuzuje i její vliv a bezpečnost na lidské zdraví.

Máte jinou otázku?

Rádi Vám odpovíme. Vyplňte prosím náš formulář.

Máte zájem o dárkové balíčky ESCALATE do firmy?

Neváhejte nás kontaktovat

+420 561 116 021

Ještě jste nevyzkoušeli Escalate?